نمایندگی تخصصی تعمیرات موبایل با گارانتی تعمیرات   021-88894775   درخواست آنلاین تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات گلکسی واچ و ساعت هوشمند سامسونگ و تعمیر انواع اسمارت واچ

نمایندگی فعال تعمیرات اپل سامسونگ هواوی و شیائومی در تهران

با گارانتی تعمیرات

دارنده گواهینامه تخصصی از TUV اروپا (ایتالیا)

اولین دریافت کنندگان گواهینامه ایزو 9001 - 2008 از اتحادیه اروپا در ایران

مرکز تخصصی تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی

درخواست مشاوره رایگان
تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی

همه چیز در مورد تعمیرات ال سی دی LCD گوشی موبایل و LCD تبلت
3.9/5 (16 رای)

تعمیرات ال سی دی و تعویض تاچ ال سی دی:

امروزه با بالا رفتن قیمت گوشی ها اکثریت افراد به جای خرید گوشی، تمایل به تعمیر آن دارند و بیشترین نوع تعمیراتی که بر روی گوشی ها انجام می شود تعمیرات ال سی دی گوشی است. علل مختلفی چون روشن نشدن ال سی دی، شکستن ال سی دی، عمل نکردن تاچ و…  منجر به تعمیر  یا تعویض ال سی دی گوشی می شود.

 

آیا تاچ ال سی دی قابل تعمیر است؟

بله! خیلی از اوقات ایراد هایی مانند تصویر نداشتن گوشی یا پر پر زدن تصویر و ... بدلایل خرابی در قطعات دیگر رخ می دهد و یا گاهی در اثر ضربه و ... تاچ ال سی دی از برد گوشی جدا می شود. پارگی کابل رابط تصویر یا جدا شدن کابل فلت تصویر، ایراد در مدار تصویر و یا اشکالی در مدار نور و ... همگی می توانند باعث اشکال در نمایش تصویر شوند و ممکن است افراد به اشتباه تصور کنند حتما نیاز به تعویض تاچ ال سی دی گوشی است اما با انجام تعمیرات موبایل و رفع ایراد مربوطه با هزینه بسیار کمتر مشکل تصویر حل می شود. حتی پیکسل سوختگی های ال سی دی نیز بسته به نوع و شدت آسیب عموما قابل تعمیر هستند. اما این به شرطیست که حتما گوشی در ابتدا توسط متخصص حرفه ای در مرکز معتبر تعمیرات موبایل بررسی شود تا شانس حفظ تاچ ال سی دی و تعمیر آن را دست ندهد.

آیا می توان تاچ ال سی دی شکسته را تعمیر کرد بجای تعویض؟

می توان لایه ی سطحی روی ال سی دی را به هزینه ی بسیار ارزان تر از تعویض تاچ ال سی دی تعویض نمود اما این کار فقط در صورتی انجام می شود که فقط سطحی ترین لایه ی ال سی دی شکسته باشد و لایه های زیرین آن سالم باقی مانده باشند و هم تاچ گوشی عملکرد درست داشته باشد، می توان لایه شکسته روی ال سی دی را با تجهیزات مخصوص جدا نمود و گلس ال سی دی جدیدی روی آن پرس نمود. گلس ال سی دی لایه ای نازک و شیشه ای اما جزوی از ال سی دی است و با گلسی که افراد شخصا روی گوشی نصب می کنند تفاوت دارد. گلس ال سی دی یکی از اجزای ال سی دی است و در مراحل تولید ال سی دی روی ال سی دی پرس می شود و بدون آن ال سی دی غیر قابل استفاده است.  جالب است بدانید تعویض گلس ال سی دی نیازمند تجهیزات و دستگاه های مخصوصی است که به دلیل قیمت بالای این تجهیزات بسیاری از مراکز ترجیه می دهند به جای تعویض گلس ال سی دی، کل تاچ ال سی دی را با هزینه ی بالاتر تعویض کنند. اما خوشبختانه همراه ایرانیان تخصصی ترین مرکز تعویض تاچ ال سی دی در تهران امکانات تعویض گلس ال سی دی برخوردار است و شما عزیزان می توانید در این مرکز گلس شکسته ال سی دی گوشی را با هزینه بسیار بسیار کمتر از تعویض تاچ ال سی دی تعمیر نمائید.

 

چطور بفهمیم ال سی دی گوشی شکسته است یا نه؟

اگر ال سی دی بشکند تصویر بهم میریزد یا تصویر می رود.

آیا می توان فقط گلس صفحه نمایش را تعویض کرد؟ آیا گوریلا گلس قابل تعویض است؟

بله در اکثر گوشی ها در صورتی که فقط گلس صفحه نمایش شکسته باشد می توان آن را به صورت جداگانه تعویض کرد.

اولین لایه روی موبایل که ضخامتی حدود 1 میلی متر دارد، قسمت گلس یا صفحه شیشه ای است. این قسمت در بالایی ترین لایه از صفحه گوشی قرار می گیرد و در صورت هر گونه آسیب و شکستگی می توان نسبت به تعویض گلس گوشی اقدام کرد. باید توجه داشت تعویض گلس کاری تخصصی و حساس است و تجهیزات تخصصی تعویض گلس نیاز است که خوشبختانه مرکز تعمیرات موبایل همراه ایرانیان با بروز ترین تجهیزات و متخصصان حرفه ای آماده ارائه خدمات تعویض گلس و تعویض ال سی دی می باشد.

 

فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی گوشی چیست؟

صفحه‌ی نمایش گوشی از سه بخش اصلی تشکیل شده است. گلس گوشی یا گوریلا گلس که حکم گلس پوششی را دارد، صفحه‌ی لمسی یا تاچ گوشی و نمایشگر یا صفحه‌ی ال سی دی، که هر کدام از آنها به ترتیب روی همدیگر قرار گرفته اند. بنابراین، تاچ ال سی دی یک قطعه واحد نیست، بلکه دو قطعه جداگانه با وظایف مختلف هستند. وظیفه تاچ تشخیص نقاط لمس شده روی صفحه توسط کاربر و انتقال آن به گوشی و وظیفه نمایشگر، نشان دادن اتفاقات پردازش شده توسط قطعات داخلی گوشی است. بنابراین تفاوت تاچ و ال سی دی گوشی در این است که هر کدام از آنها یک قطعه مختلف در ساختار صفحه نمایش گوشی هستند. وظیفه تاچ دریافت نقاط لمس شده و وظیفه ال سی دی گوشی نمایش دادن تصویر است.

اگر حتی هیچ محافظ صفحه نمایشی نصب نکرده باشید یک گلس پوششی محافظ صفحه نمایش گوشی شماست. این سه لایه هرکدام درجه آسیب متفاوتی را تعریف می‌کنند. بنابراین زمانیکه صفحه نمایشگر گوشی دچار ترک و شکستگی می‌شود باید ببینیم آیا فقط صفحه‌ی خارجی آسیب دیده یا صفحه‌ی لمسی و ال سی دی هم دچار آسیب شده است.

در صورتی که صفحه نمایش گوشی آسیب ببیند و دچار شکستگی شود، می توان با یک بررسی ساده و سطحی فهمید که کدام قسمت از صفحه نمایش دچار آسیب دیدگی شده و گوشی تا چه میزان قابل استفاده است. اگر صفحه نمایش گوشی شما شکسته شده است احتمالا یکی از این حالت ها برای گوشی شما پیش آمده است:

1-       گلس محافظ صفحه شکسته شده است

2-       تاچ صفحه گوشی شکسته شده است

3-       ال سی دی گوشی شکسته است.

4-       تاچ و ال سی دی شکسته است

5-       تاچ و ال سی دی و گلس گوشی شکسته است

چطور تشخیص بدیم گلس گوشی شکسته است؟

شکسته شدن گلس محافظ صفحه:

اگر گلس بشکند بالاترین صفحه ی دستگاه یعنی شیشه ی روی دستگاه شکسته است.

اگر صفحه گوشی بر اثر ضربه یا سقوط شکسته شده ولی تاچ گوشی کار می کند و تصویر هم نمایش داده می شود، به این معنی است که فقط گلس محافظ و لایه اولیه صفحه نمایش آسیب دیده و تاچ گوشی و ال سی دی احتمالا آسیبی ندیده اند و به درستی کار می کنند. که در این صورت باید نسیت به تعویض گلس گوشی اقدام کرد.

تاچ و ال سی دی شکسته:

برای اینکه از سالم بودن تاچ و ال سی دی اطمینان حاصل کنید به صفحه نمایش گوشی نگاه کنید که هیچ گونه رنگ بنفش و تیره ای روی صفحه وجود نداشته باشد. همچنین با انگشت خود روی نقاط شکسته شده و سایر نقاط صفحه نمایش را تست کنید تا مطمئن شوید که به تاچ گوشی نیز آسیبی وارد نشده باشد. در اکثر گوشی های جدید و قدیمی امکان تعویض جداگانه گلس گوشی وجود دارد و می توانید گلس صفحه نمایش را به صورت جداگانه تعویض کنید که یک راه حل بسیار کم هزینه و بهتر از تعویض کامل تاچ و ال سی دی خواهد بود. این نوع گلس ها در بازار به نام گلس تعمیراتی معروف هستند و با گلس عادی که روی نمایشگر فروخته می شوند فرق دارند.

شکسته شدن تاچ گوشی:

اگر پس از وارد شدن ضربه به صفحه گوشی، تاچ گوشی هیچ واکنشی به لمس صفحه و دستورات کاربر نشان ندهد اما همچنان تصویر گوشی قابل رویت باشد، به این معنی است که تاچ گوشی خراب شده است. در برخی مدل های گوشی، دو قطعه تاچ و صفحه نمایش بر روی همدیگر پرس شده و قابلیت جداسازی ندارند. به همین دلیل اگر قطعه تاچ گوشی خراب شود، صفحه نمایش نیز با آن تعویض می شود.

شکسته شدن ال سی دی گوشی:

در برخی مواقع که ضربه وارد شده به گوشی خیلی شدید باشد، هیچ تصویری روی صفحه نمایش داده نمی شود یا اینکه روی صفحه نمایش پر از خطوط  رنگی یا نقطه های های سیاه می شود یا تصویر گوشی کاملا می رود و گوشی دیگر تصویر ندارد یا تصویر گوشی بهم ریخته می شود و یا روی تصویر گوشی خط می افتد. در این حالت می توان گفت که صفحه نمایش گوشی دچار آسیب شده است و تنها راه حل آن نیز تعویض صفحه نمایش خواهد بود.

البته در این حالت نیز ممکن است همچنان تاچ گوشی خراب نشده باشد و امکان جواب دادن به تماس نیز وجود داشته باشد. اما از آنجایی که ال سی دی گوشی آسیب دیده و تصویری نیز در کار نیست یا اینکه بخش زیادی از تصویر تار و غیر قابل نمایش شده است، در این حالت باید اقدام به تعویض ال سی دی و یا تاچ و ال سی دی گوشی نمود.

چگونه می توان از شکستن صفحه نمایش گوشی جلوگیری کرد؟

بهترین راه برای محافظت از صفحه نمایش گوشی، خرید انواع گلس محافظ صفحه نمایش است که از وارد شدن ضربه به صفحه گوشی تا حد خوبی جلوگیری می کند.

 

آیا امکان دارد صفحه روی گوشی شکسته باشد اما تاچ ال سی دی سالم باشد؟

در برخی شرایط ممکن است در اثر ضربه یا فشاری که به گوشی شما وارد شده فقط گلس روی ال سی دی آن بشکند یا ترک بردارد و به تاچ و ال سی دی گوشی هیچ آسیبی وارد نشود. در اینگونه موارد کاربر با این که شکستگی ها و ترک هایی که روی ال سی دی  گوشی خود مشاهده می‌کند، همچنان قادر به استفاده از آن خواهد بود. یعنی محتوای صفحه بدون مشکل نمایش داده می‌شوند و کاربر هم با لمس بخش های مختلف تصویر به راحتی با گوشی در تعامل خواهد بود اما همچنان ترک هایی روی نمایشگر وجود دارد. همچنین امکان دارد تصویر گوشی رفته باشد و تصویر نداشته باشد. اما تاچ و ال سی دی گوشی نشکسته باشه. همچنین امکان دارد شکستگی ظاهری باشد که اصطلاحا می گویند جوهر پس داده است همچنین ممکن است فلت ال سی دی گوشی قطع شده باشد.

یعضی گوشی ها تاچ و گلس شان باهم است و اگر گلس گوشی بشکند تاچ گوشی هم شکسته است.

دستگاه هایی که پنل صفحه تمایش شان ال ای دی LED است، در صورت کارکرد تاچ گوشی و صفحه تمایش گوشی، در اکثر مدل ها گلس گوشی قابل تعویض است.

اگر گلس روی ال سی دی گوشی موبایل شما شکسته و سایر قطعات تاچ ال سی دی گوشی سالم هستند. با استفاده از دستگاه های خاصی می‌توان فقط گلس روی ال سی دی گوشی را تعویض نمود و بدین صورت شکستگی روی نمایشگر را از بین برد.

 

آیا می توان تاچ یا ال سی دی گوشی را به تنهایی تعویض کرد؟

در بعضی از مدل گوشی ها می شود.

 

آیا می توان با یک صفحه نمایش شکسته نیز کار کرد؟

در پاسخ باید گفت در صورتی که تنها به گلس محافظ گوشی آسیب رسیده باشد و دو قطعه دیگر یعنی تاچ و ال سی دی آسیب ندیده باشند، می توان از گوشی استفاده کرد اما قطعا کار کردن با گوشی خیلی سخت خواهد بود. بنابراین بهتر است که در صورت وقوع چنین پیش آمدی اقدام به تعویض تاچ ال سی دی گوشی خود نمائید.

 

اگر ال سی دی گوشی بشکند چه می شود؟

با توجه به نوع ضربه امکان شکستگی گلس گوشی، شکستگی تاچ گوشی و شکستگی پنل نمایش گوشی و یا همه آنها وجود دارد

آیا امکان ترمیم ال سی دی شکسته گوشی وجود دارد؟

در صورتی که تصویر صفحه نمایش یا همان تصویر ال سی دی یا ال ای دی LED از بین رفته باشد، امکان تعمیر کردن وجود ندارد و باید ال سی دی گوشی تعویض شود اما اگر تصویر داشته باشد امکان ترمیم ال سی دی وجود دارد.

 

علت بالا بودن هزینه تعویض و تعمیر تاچ ال سی دی گوشی نسبت به هزینه تعمیر و تعویض سایر قطعات گوشی:

تعمیرات تاچ ال سی دی گوشی های سامسونگ و بقیه برندها همیشه بیشترین هزینه را داشته و علت این گرانی کاملا مشهود است. دلیل گران بودن قیمت تاچ ال سی دی این است که این قطعه از ظرافت بسیار بالایی برخوردار می باشد و نصب آن بر روی گوشی نیز مستلزم دقت و تمرکز بالا می باشد. از دیگر عواملی که باعث افزایش قیمت ال سی دی می شود اندازه ال سی دی می باشد مسلما هر چقدر اندازه یک ال سی دی بزرگ تر باشد قیمت قطعه و دستمزد تعمیر کار به مراتب بیشتر می شود.

 

تفاوت تعمیر ال سی دی با تعویض ال سی دی:

تعویض تاچ ال سی دی گوشی زمانی اتفاق می افتد که تاچ ال سی دی موجود بر روی گوشی غیر قابل تعمیر می باشد و کاملا از کار افتاده باشد اما گاهی اوقات ممکن است، مشکل تاچ ال سی دی گوشی با تعمیر برطرف شود به طور مثال ممکن است ضربه ای به گوشی وارد شود و در اثر این ضربه کانکتور تاچ ال سی دی از برد جدا شود و عملکرد تاچ ال سی دی با مشکل مواجه شود. هنگام مواجه با این مشکل تعمیر کار با محکم کردن سوکت کانکتور مشکل را بر طرف می کند.

نیم سوز شدن صفحه گوشی:

وقتی گوشی موبایل گاهی تصویر داشته باشد و گاهی تصویر نداشته باشد اصطلاحا می گوبند صفحه گوشی نیم سوز شده است که در این صورت امکان نیاز به تعویض قسمت آسیب دیده دستگاه می باشد.

 

مراحل تعویض ال سی دی در مرکز تعمیرات موبایل به چه صورت انجام می گیرد؟

ابتدا گوشی شما باز و عیب یابی می شود سپس با توجه به ایراد دستگاه قطعه اورجینال مناسب انتخاب شده و روی گوشی نصب می شود سپس دستگاه نست شده و در صورت نداشتن ایراد بسته می شود و آماه تحویل می گردد.

 

نکاتی که در تعمیرات تاچ ال سی دی باید رعایت شود:

اولین نکته ای که در تعمیرات تاچ ال سی دی باید رعایت شود اورجینال بودن یا نبودن قطعه می باشد. دو نوع تاچ ال سی دی وجود دارد کپی و اورجینال نکته دیگر در خصوص تعویض تاچ ال سی دی اورجینال این است که با توجه به این که قیمت تاچ ال سی های اورجینال بسیار بالا می باشد بیشتر افراد از تاچ ال سی دی های کپی و یا های کپی استفاده می کنند که این تاچ ال سی دی ها در بخش نور دهی، کیفیت رنگ، جداسازی رنگ ها و یا کیفیت تصویر از تاچ ال سی دی های اورجینال کمتر می باشد.

 

هزینه تعمیر ال سی دی گوشی و تعویض گلس شکسته گوشی:

 اگر نیاز به تعمیر ال سی دی گوشی باشد، با توجه به نوع خرابی که در ال سی دی گوشی شما ایجاد شده هزینه تعمیر آن متفاوت خواهد بود. اگر مشکل ال سی دی گوشی موبایل فقط با تعویض گلس روی آن برطرف شود، هزینه تعمیر بالا نخواهد بود. اما اگر خرابی به گونه ‌ای باشد که نیاز به تعویض کل مجموعه تاچ ال سی دی گوشی موبایل باشد، در این شرایط هزینه تعمیر متفاوت لست.

هزینه و قیمت تعویض ال سی دی و تاچ گوشی با قطعات اصلی و اورجینال چقدر است؟

با توجه به کیفیت و سایز ال سی دی و مدل دسنگاه قیمت متفاوتی دارند در دستگاه هایی که پنل صفحه نمایش، ال سی دی است، بین 30 الی 40 درصد قیمت دستگاه می باشد و در دستگاه هایی که پنل صفحه نمایش، ال ای دی LED است بین 60 تا 70 درصد قیمت دستگاه است.

 

چگونه ال سی دی گوشی را درست کنیم؟

در صورت رسیدن ضربه یا فشار به دستگاه با توجه به خرابی پیش آمده از جمله شکستگی گلس گوشی با تاچ گوشی با صفحه نمایش دستگاه یا نداشتن تصویر برای عیب یابی و رفع مشکل به کارشناسان ما در همراه ایرانیان مراجعه فرمائید یا با شماره تلفن  88894775 -021  تماس بگیرید.

 

تعویض ال سی دی گوشی چقدر زمان می برد؟

ابتدا گوشی شما باز و عیب یابی می شود سپس با توجه به ایراد دستگاه قطعه اورجینال مناسب انتخاب شده و روی گوشی نصب می شود سپس دستگاه نست شده و در صورت نداشتن ایراد بسته می شود و آماه تحویل می گردد این فرایند بین 2 تا 6 ساعت طول می کشد.

 

چه زمانی ال سی دی گوشی موبایل نیاز به تعمیر دارد؟

زمانی که ال سی دی شکسته یاشد.

ال سی دی گوشی سیاه شده و روشن نمی شود

ال سی دی روشن می شود ولی تاچ گوشی کار نمی‌ کند

بخشی از ال سی دی گوشی سیاه شده است

نور ال سی دی گوشی سو سو می‌زند

گاهی تصویر دارد گاهی تصویر ندارد

روی تصویر گوشی خط افتاده است

که در صورت بروز هر کدام از موارد ذکر شده ال سی دی گوشی نیاز به تعمیر دارد..

 

مطالب مرتیط:

تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ با گارانتی تعمیرات

 

جهت تعمیر یا تعویض تاچ ال سی دی گوشی تبلت آیفون آیپد مک بوک لپتاپ ساعت هوشمند و اپل واچ

و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تلفن:  88894775 

شماره پشتیبانی : 88895135  

آدرس: میدان فاطمی (جهاد)، بعد از ایستگاه مترو میدان جهاد، کوچه بهرام مصیری، پلاک ۳۰، واحد ۶

ارسال نظر
verification
مشاوره رایگان واتسآپکانال تلگرام همراه ایرانیانبا ما تماس بگیرید