جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان  تماس بگیرید:   021-88894775

تعمیرات موبایل، تعمیرات گوشی، تعویض تاچ ال سی دی، تعویض باتری گوشی، تعمیر تبلت، تعمیر اپل واچ، تعمیر ساعت هوشمند، تعمیر گلکسی واچ سامسونگ، تعمیر ایرپاد، هندزفری، پاوربانک، سرفیس، بادز، آیپد و لپ تاپ و اطلاع از هزینه تعمیرات

4.1/5 (12 رای)

همراه ایرانیان، مرکز تخصصی تعمیرات موبایل ،تعمیرات گوشی، تبلت ، واچ و لپ تاپ

تعمیرات موبایل، تعمیرات گوشی،تعمیر انواع گوشی موبایل، آیفون، تبلت، اسمارت واچ، اپل واچ و ساعت هوشمند ، بادز، هندزفری، پاوربانک، سرفیس، ایرپاد، آی پد و لپ تاپ

دارنده گواهینامه تخصصی از TUV اروپا (ایتالیا)

اولین دریافت کنندگان گواهینامه ایزو 9001 - 2008 از اتحادیه اروپا در ایران

 مرکز تخصصی تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی گوشی موبایل، آیفون ، آیپد،آیپاد ، تبلت و لپ تاپ 

 

همه چیز در مورد تعمیرات ال سی دی LCD گوشی موبایل و LCD تبلت

تعمیرات ال سی دی گوشی و تبلت:

امروزه با بالا رفتن قیمت گوشی ها اکثریت افراد به جای خرید گوشی، تمایل به تعمیر آن دارند و بیشترین نوع تعمیراتی که بر روی گوشی ها انجام می شود تعمیرات ال سی دی گوشی است. علل مختلفی چون روشن نشدن ال سی دی، شکستن ال سی دی، عمل نکردن تاچ و…  منجر به تعویض ال سی دی گوشی ها می شود.

گلس گوشی یا گلس تبلت چیست؟

گلس ال سی دی LCD دارای دو تعریف متفاوت است. یک تعریف عمومی و یک تعریف تخصصی! در تعریف عمومی، گلس ال سی دی لایه‌ای پلاستیکی است که توسط دارنده‌ی گوشی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به صفحه نمایش خریداری می‌شود و بر روی نمایشگر گوشی نصب می‌گردد. درحالیکه در تعریف تخصصی، گلس ال سی دی گوشی آیفون یا سامسونگ یک شیشه‌ی محافظت کننده و ضد خط و خش است که توسط شرکت سازنده‌ی گوشی روی صفحه نمایش پرس می‌شود و از این طریق مانع آسیب رسیدن به تاچ و ال سی دی گوشی می‌شود.

 

چطور بفهمیم ال سی دی LCD گوشی موبایل یا LCD تبلت شکسته است یا نه؟ چطور بفهمیم تاچ شکسته یا LCD  ؟

اگر ال سی دی LCD بشکند تصویر بهم میریزد یا تصویر می رود.

 

آیا می توان فقط گلس صفحه نمایش را تعویض کرد؟ آیا گوریلا گلس قابل تعویض است؟

بله در اکثر گوشی ها در صورتی که فقط گلس صفحه نمایش شکسته باشد می توان آن را به صورت جداگانه تعویض کرد.

اولین لایه روی موبایل که ضخامتی حدود 1 میلی متر دارد، قسمت گلس یا صفحه شیشه ای است. این قسمت در بالایی ترین لایه از صفحه گوشی قرار می گیرد و در صورت هر گونه آسیب و شکستگی می توان نسبت به تعویض گلس گوشی اقدام کرد.. برای تعویض گلس می توانید به صورت حضوری به ما مراجعه فرمائید. یا با شماره تلفن  88894775 -021  تماس بگیرید.

از کجا بفهمیم گلس، تاچ یا ال سی دی گوشی شکسته است؟

تفاوت خرابی ال سی دی، گلس و تاچ گوشی موبایل یا تبلت :

فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی LCD گوشی یا تبلت چیست؟

صفحه‌ی نمایش گوشی از سه بخش اصلی تشکیل شده است.  گلس گوشی یا گوریلا گلس که حکم گلس پوششی را دارد ، صفحه‌ی لمسی یا تاچ touch گوشی و نمایشگر یا صفحه‌ی ال سی دی LCD، که هر کدام از آنها به ترتیب روی همدیگر قرار گرفته اند. بنابراین، تاچ ال سی دی یک قطعه واحد نیست، بلکه دو قطعه جداگانه با وظایف مختلف هستند. وظیفه تاچ تشخیص نقاط لمس شده روی صفحه توسط کاربر و انتقال آن به گوشی و وظیفه نمایشگر، نشان دادن اتفاقات پردازش شده توسط قطعات داخلی گوشی است. بنابراین تفاوت تاچ و ال سی دی گوشی در این است که هر کدام از آنها یک قطعه مختلف در ساختار صفحه نمایش گوشی هستند. وظیفه تاچ دریافت نقاط لمس شده و وظیفه ال سی دی LCD گوشی نمایش دادن تصویر است.

اگر حتی هیچ محافظ صفحه نمایشی نصب نکرده باشید یک گلس پوششی محافظ صفحه نمایش گوشی شماست. این سه لایه هرکدام درجه آسیب متفاوتی را تعریف می‌کنند. بنابراین زمانیکه صفحه نمایشگر گوشی دچار ترک و شکستگی می‌شود باید ببینیم آیا فقط صفحه‌ی خارجی آسیب دیده یا صفحه‌ی لمسی و ال سی دی هم دچار آسیب شده است.

در صورتی که صفحه نمایش گوشی آسیب ببیند و دچار شکستگی شود، می توان با یک بررسی ساده و سطحی فهمید که کدام قسمت از صفحه نمایش دچار آسیب دیدگی شده و گوشی تا چه میزان قابل استفاده است. اگر صفحه نمایش گوشی شما شکسته شده است احتمالا یکی از این حالت ها برای گوشی شما پیش آمده است:

1-       گلس محافظ صفحه شکسته شده است

2-       تاچ صفحه گوشی شکسته شده است

3-       ال سی دی LCD گوشی شکسته است.

4-       تاچ و ال سی دی LCD شکسته است

5-       تاچ و ال سی دی و گلس  LCDگوشی شکسته است

چطور تشخیص بدیم گلس گوشی شکسته است؟

شکسته شدن گلس محافظ صفحه:

اگر گلس بشکند بالاترین صفحه ی دستگاه یعنی شیشه ی روی دستگاه شکسته است.

اگر صفحه گوشی یا تبلت بر اثر ضربه یا سقوط شکسته شده ولی تاچ گوشی کار می کند و تصویر هم نمایش داده می شود، به این معنی است که فقط گلس محافظ و لایه اولیه صفحه نمایش آسیب دیده و تاچ touch گوشی و صفحه نمایش گوشی احتمالا آسیبی ندیده اند و به درستی کار می کنند. که در این صورت باید نسیت به تعویض گلس گوشی افدام کرد.

تاچ و ال سی دی LCD شکسته:

برای اینکه از سالم بودن تاچ و ال سی دی اطمینان حاصل کنید به صفحه نمایش گوشی نگاه کنید که هیچ گونه رنگ بنفش و تیره ای روی صفحه وجود نداشته باشد. همچنین با انگشت خود روی نقاط شکسته شده و سایر نقاط صفحه نمایش را تست کنید تا مطمئن شوید که به تاچ گوشی نیز آسیبی وارد نشده باشد. در اکثر گوشی های جدید و قدیمی امکان تعویض جداگانه گلس گوشی وجود دارد و می توانید گلس صفحه نمایش را به صورت جداگانه تعویض کنید که یک راه حل بسیار کم هزینه و بهتر از تعویض کامل تاچ و ال سی دی خواهد بود. این نوع گلس ها در بازار به نام گلس تعمیراتی معروف هستند و با گلس عادی که روی نمایشگر فروخته می شوند فرق دارند.

 

شکستگی تاچ یا شکسته شدن تاچ صفحه گوشی یا تاچ تبلت:

اگر پس از وارد شدن ضربه به صفحه گوشی یا تبلت، صفحه نمایش هیچ واکنشی به لمس صفحه و دستورات کاربر نشان ندهد اما همچنان تصویر گوشی قابل رویت باشد، به این معنی است که تاچ گوشی خراب شده است. در برخی مدل های گوشی، دو قطعه تاچ و صفحه نمایش بر روی همدیگر پرس شده و قابلیت جداسازی ندارند. به همین دلیل اگر قطعه تاچ گوشی خراب شود، صفحه نمایش نیز با آن تعویض می شود.

 

شکسته شدن ال سی دی LCD گوشی یا ال سی ذی LCD تبلت:

در برخی مواقع که ضربه وارد شده به گوشی یا تبلت خیلی شدید باشد، هیچ تصویری روی صفحه نمایش داده نمی شود یا اینکه روی صفحه نمایش پر از خطوط  رنگی یا نقطه های های سیاه می شود یا تصویر گوشی کاملا می رود و گوشی دیگر تصویر ندارد یا تصویر گوشی بهم ریخته می شود و یا روی تصویر گوشی خط می افتد. در این حالت می توان گفت که صفحه نمایش گوشی دچار آسیب شده است و تنها راه حل آن نیز تعویض صفحه نمایش خواهد بود.

البته در این حالت نیز ممکن است همچنان تاچ گوشی یا تبلت خراب نشده باشد و امکان جواب دادن به تماس نیز وجود داشته باشد. اما از آنجایی که ال سی دی LCD گوشی یا تبلت آسیب دیده و تصویری نیز در کار نیست یا اینکه بخش زیادی از تصویر تار و غیر قابل نمایش شده است، در این حالت باید اقدام به تعویض ال سی دی LCD گوشی یا تبلت و یا تاچ و ال سی دی LCD گوشی یا تبلت نمود.

 

چگونه می توان از شکستن صفحه نمایش گوشی جلوگیری کرد؟

بهترین راه برای محافظت از صفحه نمایش گوشی، خرید انواع گلس محافظ صفحه نمایش است که از وارد شدن ضربه به صفحه گوشی یا تبلت تا حد خوبی جلوگیری می کند.

آیا امکان دارد صفحه روی گوشی شکسته باشد اما تاچ touch و ال سی دیLCD  سالم باشد؟

در چه شرایط می‌توان فقط گلس روی ال سی دی گوشی موبایل یا تبلت را تعویض کرد؟

در برخی شرایط ممکن است در اثر ضربه یا فشاری که به گوشی شما وارد شده فقط گلس روی ال سی دی آن بشکند یا ترک بردارد و به تاچ و ال سی دی گوشی یا تبلت هیچ آسیبی وارد نشود. در اینگونه موارد کاربر با این که شکستگی ها و ترک هایی که روی ال سی دی LCD  گوشی یا تبلت خود مشاهده می‌کند، همچنان قادر به استفاده از آن خواهد بود. یعنی محتوای صفحه بدون مشکل نمایش داده می‌شوند و کاربر هم با لمس بخش های مختلف تصویر به راحتی با گوشی در تعامل خواهد بود اما همچنان ترک هایی روی نمایشگر وجود دارد. همچنین امکان دارد تصویر گوشی رفته باشد و تصویر نداشته باشد. اما تاچtouch  و ال سی دیLCD  گوشی نشکسته باشه. همچنین امکان دارد شکستگی ظاهری باشد که اصطلاحا میگویند جوهر پس داده است همچنین ممکن است فلت ال سی دی LCD گوشی قطع شده باشد.

یعضی گوشی ها و تبلت ها تاچ و گلس شان باهم است و اگر گلس گوشی یا تبلت بشکند تاچ گوشی یا تبلت هم شکسته است.

دستگاه هایی که پنل صفحه تمایش شان ال ای دی LED است، در صورت کارکرد تاچ گوشی و صفحه تمایش گوشی، در اکثر مدل ها گلس گوشی قابل تعویض است.

اگر گلس روی ال سی دی LCD گوشی موبایل یا تبلت شما شکسته و سایر قطعات تاچ ال سی دی گوشی سالم هستند. با استفاده از دستگاه های خاصی می‌توان فقط گلس روی LCD گوشی را تعویض نمود و بدین صورت شکستگی روی نمایشگر را از بین برد.

 

امکان تعویض تاچ یا ال سی دی گوشی یا تبلت به طور مستقل وجود دارد؟ آیا می توان تاچ یا ال سی دی گوشی یا تبلت را به تنهایی تعویض کرد؟

در بعضی از مدل گوشی ها می شود.

 

آیا می توان با یک صفحه نمایش شکسته نیز کار کرد؟

 در پاسخ باید گفت در صورتی که تنها به گلس محافظ گوشی آسیب رسیده باشد و دو قطعه دیگر یعنی تاچ و ال سی دی آسیب ندیده باشند، می توان از گوشی استفاده کرد اما قطعا کار کردن با گوشی خیلی سخت خواهد بود. بنابراین بهتر است که در صورت وقوع چنین پیش آمدی اقدام به تعویض تاچ ال سی دی گوشی خود نمائید.

اگر ال سی دی گوشی بشکند چه می شود؟

با توجه به نوع ضربه امکان شکستگی گلس گوشی یا تبلت، شکستگی تاچ گوشی و تبلت و شکستگی پنل نمایش گوشی و تبلت و یا همه آنها وجود دارد

آیا امکان ترمیم ال سی دی  LCDشکسته گوشی یا تبلت وجود دارد؟

در صورتی که تصویر صفحه نمایش یا همان تصویر ال سی دی LCD یا ال ای دی LED از بین رفته باشد، امکان تعمیر کردن وجود ندارد و باید ال سی دی گوشی LCD تعویض شود اما اگر تصویر داشته باشد امکان ترمیم ال سی دی LCD وجود دارد.

علت بالا بودن هزینه تعویض و تعمیر تاچ ال سی دی LCD گوشی نسبت به هزینه تعمیر و تعویض سایر قطعات گوشی موبایل یا تبلت:

تعمیرات تاچ ال سی دی LCD گوشی های سامسونگ و بقیه برندها همیشه بیشترین هزینه را داشته و علت این گرانی کاملا مشهود است. دلیل گران بودن قیمت تاچ ال سی دی این است که این قطعه از ظرافت بسیار بالایی برخوردار می باشد و نصب آن بر روی گوشی نیز مستلزم دقت و تمرکز بالا می باشد. از دیگر عواملی که باعث افزایش قیمت ال سی دی می شود اندازه ال سی دی می باشد مسلما هر چقدر اندازه یک ال سی دی بزرگ تر باشد قیمت قطعه و دستمزد تعمیر کار به مراتب بیشتر می شود.

تفاوت تعمیر ال سی دی LCD با تعویض ال سی دیLCD :

تعویض تاچ ال سی دی LCD گوشی زمانی اتفاق می افتد که تاچ ال سی دی موجود بر روی گوشی غیر قابل تعمیر می باشد و کاملا از کار افتاده باشد اما بعضا هم ممکن است، مشکل تاچ ال سی دی گوشی با تعمیر بر طرف شود به طور مثال: ممکن است ضربه ای به گوشی وارد شود و در اثر این ضربه کانکتور تاچ ال سی دی از برد جدا شود و عملکرد تاچ ال سی دی با مشکل مواجه شود. هنگام مواجه با این مشکل تعمیرکار با محکم کردن سوکت کانکتور مشکل را بر طرف می کند.

 

نیم سوز شدن صفحه گوشی یا تبلت:

وقتی گوشی موبایل یا تبلت گاهی تصویر داشته باشد و گاهی تصویر نداشته باشد اصطلاحا می گوبند صفحه گوشی یا صفحه تبلت نیم سوز شده است که در این صورت امکان نیاز به تعویض قسمت آسیب دیده دستگاه می باشد.

مراحل تعویض ال سی دی در مرکز تعمیرات موبایل به چه صورت انجام می گیرد؟

ابتدا گوشی یا تبلت شما باز و عیب یابی می شود سپس با توجه به ایراد دستگاه قطعه اورجینال مناسب انتخاب شده و روی گوشی و یا تبلت نصب می شود سپس دستگاه نست شده و در صورت نداشتن ایراد بسته می شود و آماه تحویل می گردد.

نکاتی که در تعمیرات تاچ ال سی دی باید رعایت شود:

اولین نکته ای که در تعمیرات تاچ ال سی دی باید رعایت شود اورجینال بودن یا نبودن قطعه می باشد. دو نوع تاچ ال سی دی وجود دارد کپی و اورجینال نکته دیگر در خصوص تعویض تاچ ال سی دی اورجینال این است که با توجه به این که قیمت تاچ ال سی های اورجینال بسیار بالا می باشد بیشتر افراد از تاچ ال سی دی های کپی و یا های کپی استفاده می کنند که این تاچ ال سی دی ها در بخش نور دهی، کیفیت رنگ، جداسازی رنگ ها و یا کیفیت تصویر از تاچ ال سی دی های اورجینال کمتر می باشد.

هزینه تعمیر ال سی دی LCD گوشی موبایل و تعویض گلس شکسته گوشی موبایل یا تبلت:

 اگر نیاز به تعمیر ال سی دیLCD  گوشی باشد، با توجه به نوع خرابی که در ال سی دی LCD گوشی شما ایجاد شده هزینه تعمیر آن متفاوت خواهد بود. اگر مشکل ال سی دی  LCDگوشی موبایل فقط با تعویض گلس روی آن برطرف شود، هزینه تعمیر بالا نخواهد بود. اما اگر خرابی به گونه ‌ای باشد که نیاز به تعویض کل مجموعه تاچ ال سی دی touch LCD گوشی موبایل باشد، در این شرایط هزینه تعمیر متفاوت لست.

هزینه و قیمت تعویض ال سی دی و تاچ گوشی موبایل یا تبلت با قطعات اصلی و اورجینال چقدر است؟

با توجه به کیفیت و سایز ال سی دی LCD و مدل دسنگاه قیمت متفاوتی دارند در دستگاه هایی که پنل صفحه نمایش، ال سی دی LCD  است، بین 30 الی 40 درصد قیمت دستگاه می باشد و در دستگاه هایی که پنل صفحه نمایش، ال ای دی LED است بین 60 تا 70 درصد قیمت دستگاه است.

چگونه ال سی دی LCD گوشی یا تبلت را درست کنیم؟

در صورت رسیدن صربه یا فشار به دستگاه با توجه به خرابی پیش آمده از جمله شکستگی گلس گوشی یا تبلت با تاچ گوشی یا تاچ تبلت با صفحه نمایش دستگاه یا نداشتن تصویر برای عیب یابی و رفع مشکل به کارشناسان ما در همراه ایرانیان مراجعه فرمائید یا با شماره تلفن  88894775 -021  تماس بگیرید.

تعویض ال سی دی LCD گوشی یا ال سی دی LCD تبلت چقدر زمان می برد؟

ابتدا گوشی یا تبلت شما باز و عیب یابی می شود سپس با توجه به ایراد دستگاه قطعه اورجینال مناسب انتخاب شده و روی گوشی و یا تبلت نصب می شود سپس دستگاه نست شده و در صورت نداشتن ایراد بسته می شود و آماه تحویل می گردد این فرایند بین 2 تا 6 ساعت طول می کشد.

 

چه زمانی ال سی دی LCD گوشی موبایل و با ال سی دی LCD تبلت باید عوض شود؟

مشکلات رایج ال سی دی گوشی یا تبلت:

زمانی که ال سی دیLCD  شکسته یاشد.

LCD گوشی با ال سی دی LCD تبلت سیاه شده و روشن نمی شود

ال سی دی LCD روشن می شود ولی تاچ گوشی کار نمی‌ کند

بخشی از ال سی دی LCD گوشی سیاه شده است

نور ال سی دی LCD گوشی سو سو می‌زند

گاهس تصویر دارد گاهی تصویر ندارد

روی تصویر گوشی یا تبلت خط افتاده است

که در صورت بروز هر کدام از موارد ذکر شده ال سی دی LCD گوشی یا تبلت نیاز به تعمیر دارد..

آموزش تعویض ال سی دی LCD :

چنانچه علاقه مند به آموزش تعمیر و تعویض تاچ touch ال سی دی LCD گوشی و آموزش تعمیرات گوشی موبایل و تعمیرات تبلت هستید با با شماره تلفن  88894775 -021  تماس بگیرید.

 

تلفن: 88894775

شماره پشتیبانی: 88895135

 

 

 

 

ارسال نظر
verification
مشاوره رایگان واتسآپکانال تلگرام همراه ایرانیانبا ما تماس بگیرید