نمایندگی تخصصی تعمیرات موبایل با گارانتی تعمیرات   021-88894775   درخواست آنلاین تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات گلکسی واچ و ساعت هوشمند سامسونگ و تعمیر انواع اسمارت واچ

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ SAMSUNG در تهران

به همراه گارانتی پس از تعمیرات

دارنده گواهینامه تخصصی از TUV اروپا (ایتالیا)

اولین دریافت کنندگان گواهینامه ایزو 9001 - 2008 از اتحادیه اروپا در ایران

 

درخواست مشاوره رایگان تعویض
تاچ ال سی دی A50 سامسونگ

تعویض تاچ ال سی دی سامسونگ گلکسی A50 مدل SAMSUNG Galaxy A50  SM_A505

تعویض تاچ ال سی دی گوشی A50 سامسونگ SAMSUNG GALAXY A50  در نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ با گارانتی تعمیرات


تعمیر یا تعویض تاچ ال سی دی گوشی A50 سامسونگ

معمولا تصور رایج مردم این است که هر زمان صفحه در اثر ضربه یا فشار، ترک یا شکستگی روی صفحه نمایش ظاهر شود، باید تاچ ال سی دی دستگاه تعویض شود. اما واقعیت چیز دیگریست!
بسته به نوع ضربه و شدت آن ممکن است این شکستگی فقط یک شکستگی سطحی باشد یعنی فقط لایه ی شیشه ای نازک روی ال سی دی یا همان گلس فنی گوشی شکسته باشد اما خود تاچ و ال سی دی دستگاه آسیبی ندیده باشند و نیازی به تعویض آن ها نباشد. در این حالت یک متخصص حرفه ای و با تجربه، با تجهیزات مخصوص تعویض گلس فنی، می تواند لایه ی روی ال سی دی را جدا کرده و گلس فنی جدیدی را روی آن بچسباند. تعویض گلس فنی مهارت و دقت خاصی می طلبد و داشتن تجهیزات و وسایل بروز این کار را! گاها دیده شده است برخی افراد با مراجعه به مراکز نامعتبر و فاقد تجهیزات لازم این کار، ناچار شده اند به جای تعویض گلس فنی، کل تاچ ال سی دی دستگاه را با مبلغ و هزینه ی بالاتری تعویض نمایند.
همچنین گاهی اوقات تصویر نداشتن گوشی می تواند در اثر پارگی کابل فلت تصویر و یا جدا شدن کابل باشد و خود تاچ ال سی دی A50 سامسونگ آسیبی ندیده باشد که بسته به نوع آسیب، باید نسبت به تعمیر آن اقدام نموند. بنابراین توصیه می شود که حتما عزیزان به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ مراجعه نمایند تا خیال خود را هم از جهت تجهیزات و متخصصان کاربلد و هم از جهت اصل و اورجینال بودن قطعات، آسوده نمایند.

تعویض گلس شکسته صفحه نمایش گلکسی A50

چنانچه تاچ گوشی A50 و ال سی دی گوشی A50 سامسونگ هر کدام سالم باشند و عملکرد صحیحی داشته باشند، یعنی خط رنگی یا نقاط رنگی روی ال سی دی قابل مشاهده نباشد و ال سی دی تصویر صحیحی را نمایش دهد و تاچ بدرستی کار کند و کندی هنگی خودتاچی یا عدم کار کردن تاچ در برخی نقاط را شاهد نباشید و شکستگی و ترک کاملا سطحی باشد، می توان با نوع خاصی از تعمیر بنام تعویض گلس فنی، لایه نازک شیشه ای چسبیده به ال سی دی A50 را جدا نمود. لازم به ذکر است تعویض گلس فنی مستلزم داشتن تجهیزات مخصوص این کار است و به همین دلیل بسیاری از تعمیرکاران موبایل و یا مراکز تعمیرات موبایل تعویض گلس را انجام نداده و یا بجای آن کل مجموعه ی تاچ ال سی دی A50 را تعویض می نمایند و مشتری متحمل هزینه ی بالایی خواهد شد. اما خوشبختانه نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ همراه ایرانیان تجهیزات لازم و بروز را در اختیار داشته و با متخصصین حرفه ای خدمات تعویض گلس گوشی موبایل را ارائه می دهد.

 

قیمت تاچ ال سی دی و هزینه تعویض تاچ ال سی دی A50 سامسونگ

دستگاه در ابتدا توسط کارشناس بررسی می شود:

  • اگر مشکل صفحه نمایش گوشی A50 با تعمیر کابل فلت تصویر برطرف شود و یا فقط لایه شیشه ای روی ال سی دی شکسته باشد و با تعویض گلس مشکل برطرف شود با هزینه بسیار کمتری نسبت به مبلغ و هزینه تعویض تاچ ال سی دی A50، گوشی موبایل تعمیر می شود.

  • اما اگر نیاز به تعویض تاچ ال سی دی گوشی باشد، هزینه تعویض تاچ ال سی دی A50 سامسونگ، بستگی به قیمت تاچ ال سی دی دارد. تاچ ال سی دی ها بسته به نوع نمایشگر، رزولوشون، تراکم پیکسلی، روشنایی نمایشگر، کنتراست رنگ ها و… قیمت گذاری می شوند و تاچ ال سی دی اورجینال، اصل و سرویس پک سامسونگ نیز توسط خود شرکت سامسونگ تولید، عرضه و قیمت گذاری می شود. برای گوشی A50 سامسونگ در رده های قیمتی متفاوت و البته کیفیت متفاوت، تاچ ال سی دی های زیادی وجود دارد و مشتری می تواند در رنج قیمت مد نظر خود تاچ ال سی دی انتخاب کند. اما توصیه ما به عنوان نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ استفاده از قطعات اصل و اورجینال سامسونگ است تا عمر گوشی افزایش پیدا کند و مشکلات بعدی بوجود نیاید.

امروزه شاهد فروش و استفاده از تاچ ال سی دی های فیک چینی هستیم که فاقد کیفیت لازم هستند و پس از نصب روی گوشی، با گذشت زمان روشنایی و کیفیت خود را از دست می دهند و در بسیاری از موارد، بدلیل غیر استاندارد بودن این تاچ ال سی دی ها، آسیب به بخش های دیگر گوشی نیز گزارش شده است. به همین دلیل توصیه می شود عزیزان حتما به نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه نمایند تا از نصب قطعه با کیفیت تضمین شده روی گوشی خود اطمینان حاصل کنند. همچنین اگر مشتری بخواهد نمایندگی تعمیرات سامسونگ تاچ ال سی دی های اصل و سرویس پک خود سامسونگ را در اختیار داشته و با نصب آن ها گوشی A50 دقیقا مانند روز اول می شود. چرا که تاچ ال سی دی سرویس پک دقیقا از همان نوع ال سی دی اولیه دستگاه است که از شرکت سامسونگ تهیه می شود.

تشخیص تاچ ال سی دی تقلبی و های کپی

یکی از چالش هایی که هنگام تعویض تاچ ال سی دی و نصب پنل نمایشگر جدید روی گوشی با آن روبرو خواهید شد، اصل یا تقلبی بودن تاچ ال سی دی است. تاچ ال سی دی ها در سه سطح اورجینال و اصل که به آن سرویس پک گفته می شود و فیک و های کپی عرضه می شوند و ممکن است با نام های دیگری مانند درجه دو و درجه سه یا گرید A و A و ... نیز به فروش برسند.
پنل ال سی دی اورجینال یا سرویس پک سامسونگ، دقیقا از همان نوع تاچ ال سی دی اولیه دستگاه است و توسط شرکت سامسونگ تولید و عرضه می شود و پس از نصب این تاچ ال سی دی روی گوشی موبایل، مانند روز اول می شود.

تاچ ال سی دی های فیک چینی و های کپی:

این تاچ ال سی دی های شفافیت تصویر و روشنایی کمتری دارند و همین میزان نور و روشنایی و کیفیت با گذشت زمان کاهش خواهد یافت. استفاده از این تاچ ال سی دی ها می تواند سبب رسیدن آسیب و صدمه به اجزا و بخش های دیگر گوشی شود. این تاچ ال سی دی ها قیمت پایین تری دارند اما فاقد کیفیت لازم برای نصب روی گوشی هستند. در تکمیل توضیحات به همین بسنده می کنیم که اگر این تاچ ال سی دی ها دارای کیفیت لازم بودند، خود شرکت سامسونگ با استفاده از آن ها روی گوشی موبایل های جدید خود، هزینه تولید و قیمت نهایی گوشی ها را کاهش می داد و سود بیشتری بدست می آوید.

نحوه تشخیص تاچ ال سی دی اصل و اورجینال:

تاچ ال سی دی های کپی و های کپی یا فیک و چینی انواع زیادی دارند و گاهی ممکن است تشخیص فیک بودن ال سی دی برای تعمیرکاران با تجربه نیز دشوار باشد اما اینجا به مواردی اشاره می کنیم که می تواند برای تشخیص تاچ ال سی دی اصلی یا تقلبی راهگشا باشد.

  • در برخی مدل ها ال سی دی کپی، حاشیه های بیشتری نسبت به تاچ ال سی دی فابریک و اولیه دستگاه دارد و دیگر صفحه نمایش حالت فول اسکرین ندارد.
  • گاهی دیده شده است در برخی مدل های فیک تاچ ال سی دی A50، تاچ ال سی دی ضخامت زیادی دارند بطوریکه پس از نصب تاچ ال سی دی روی دستگاه، صفحه نمایش A50، بالاتر از سطح فریم گوشی است.
  • بطور کل تاچ ال سی دی های فیک و تقلبی A50، درخشنگی، شفافیت تصویر تاچ ال سی دی اورجینال و سرویس پک را نداشته و تصویر کدرتر و کم نور تر از تاچ ال سی دی های اورجینال ارائه می دهند.
  • معمولا تاچ ال سی دی های تقلبی و فیک، پس از نصب روی گوشی موبایل، با گذشت زمان دچار افت کیفیت می شوند و نور و روشنایی صفحه نمایش گوشی به مرور کاهش پیدا می کند و یا صفحه کدر تر می شود یا تاچ گوشی دچار اشکال می شود.
  • برخی از تاچ ال سی دی های فیک و تقلبی نیز تفاوت چندانی با تاچ ال سی دی اصل و اورجینال دستگاه ندارند اما بدلیل داشتن مشکل در ساختار، مصرف جریان باتری دارند و باعث کاهش عمر باتری گوشی و خرابی زودهنگام آن می شوند.

علت خرابی تاچ ال سی دی A50 سامسونگ

بیشترین گزارش خرابی گوشی A50 مربوط به تعویض تاچ ال سی دی این دستگاه می باشد که مهم ترین علت آن سقوط و افتادن گوشی است و یا وارد آمدن فشار زیاد به صفحه ی گوشی مانند قرار دادن شیء سنگین روی گوشی یا گذاشتن گوشی a50 داخل کیف پر از وسیله و کتاب و... تاچ ال سی دی این گوشی به دلیل بزرگ بودن و حاشیه های باریکی آن به شدت آسیب پذیر است.
مواردی مانند آبخوردگی گوشی و یا خرابی ال سی دی A50 در اثر آغشته شدن زیاد سطح گوشی با الکل به منظور ضدعفونی کردن موبایل نیز خرابی تاچ ال سی دی a50 را در پی خواهند داشت.

مراقبت از تاچ ال سی دی گوشی A50 سامسونگ

جهت مراقبت از تاچ ال سی دی A50 و جلوگیری از ایجاد خش و خط و یا ترک و شکستگی ال سی دی به توصیه های زیر توجه فرمائید:
استفاده از کیس و قاب های محافظ موبایل
بکارگیری گلس های محافظ ال سی دی گوشی
قرار دادن گوشی داخل کیف یا جیب در اماکن پر ازدحام و شلوغ
عدم قرار دادن گوشی در میان وسایل سنگین

 

چگونه از سلامت تاچ ال سی دی گوشی A50 خود مطمئن شویم؟

برای تست سلامت تاچ ال سی دی و نمایش صحیح تصویر روی صفحه نمایش، از اپلکیشن‌های زیر می‌توانید استفاده فرمایید:
•    Touch Screen test
•    MultiTouch tester
•    Screen Test Pro
•    Touchscreen Test
با وارد کردن کد   # * ۰ # *  می توانید گوشی خود را بابت سلامت از جنبه‌های مختلف مانند تاچ ال سی دی تست کنید.

 

مشخصات نمایشگر گوشی سامسونگ گلکسی A50

مشخصات نمایشگر گوشی A50  سامسونگ

نوع صفحه نمایش

سوپر آمولد

اندازه صفحه نمایش

6.4 اینچ

نسبت صفحه نمایش به بدنه گوشی

~84.9%

رزولوشن

1080 x 2340 پیکسل

تراکم پیکسلی

~403 پیکسل در هر اینچ

نوع محافظ صفحه نمایش

کورنینگ گوریلا گلس 3

 

گوشی سامسونگ گلکسی A50 دارای ال سی دی از نوع سوپر آمولد است. پنل های سوپر آمولد نسبت به نمایشگر های دیگر مزیت های زیادی دارند و دقت بالاتر، کنتراست عالی رنگ ها، شفافیت و درخشندگی، کیفیت و زاویه دید بهتری برخوردار هستند. نسبت نمایشگر به بدنه گوشی A50، 85 درصد است یعنی این گوشی نمایشگری با حاشیه کم محسوب می شود. این گوشی با داشتن نمایشگر6.4 اینچی که نسبتا بزرگ است، مناسب گیم و بازی، تماشای فیلم و سریال در گوشی است. ال سی دی این گوشی دارای رزولوشن 2340*1080 و وضوح تصاویر آن دارای کیفیت FullHD است. کیفیت بالای ال سی دی گوشی A50 بدلیل استفاده از پنل فوق العاده ی سوپر آمولد در آن است. همچنین تراکم پیکسلی این ال سی دی 403 پیکسل در هر اینچ است و تصاویر نمایشپر A50 سامسونگ با نسبت 19.5:9 نمایش داده می شوند. سامسونگ برای محافظت از صفحه نمایش و تاچ ال سی دی گوشی گلکسی A50 خود، از محافظ گوریلا گلس 3 شرکت کورنینگ استفاده نموده است و این گوریلا گلس به صورت لایه شیشه ای نازک روی ال سی دی A50 پرس شده است تا از تاچ ال سی دی این گوشی در برابر خش و خط و سقوط تا در صد بالایی محافظت کند اما نباید به این اکتفا نمود و حتما باید روی آن گلس و محافظ صفحه چسبانده شود.

جهت تعویض تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ گلکسی A50 و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تلفن:  88894775 

شماره پشتیبانی : 88895135  

ارسال نظر
verification
مشاوره رایگان واتسآپکانال تلگرام همراه ایرانیانبا ما تماس بگیرید